Kurti: Se kam të qartë standardin e dyfishtë që po tentohet të imponohet në rrugë jokushtetuese

Kurti: Se kam të qartë standardin e dyfishtë që po tentohet të imponohet në rrugë jokushtetuese

Kryeministri në detyrë Albin Kurti i ka kthyer letrën presidentit Hashim Thaci  në lidhje me çështjen e mandatarit të ri. Kurti ka shkruar se  Vetëvendosje kërkon që të mbahen zgjedhje të reja pas përfundimit të pandemisë dhe që në këtë kohë pandemie  të mos krijohet kizë politike e institucionale./21Media