Kryeministri në detyrë, Albin Kurti pas mbledhjes së qeverisë  u ka bërë thirrje zyrtarëve që të mos shpallin fitoren, pasi siç tha ai, nuk ka vend për triumfalizëm nuk mund ta humbin këtë lojë gati të fituar në 10 minutat e ndeshjes.

“Ndërkaq zyrtareve të ndryshmëve u bëj thirrje që kurrsesi të mos shpallet fitorja se nuk ka vend për triumfalizëm dhe nuk mund ta humbim këtë lojë tashmë  gati të fituar në 10 minutat e fundit të ndeshjes”, tha Kurti. /21Media

#Kurti u bën thirrje zyrtarëve shtetëror: #Kurrsesi mos e shpallni #fitoren

#Kurti u bën thirrje zyrtarëve shtetëror: #Kurrsesi mos e shpallni #fitoren

Gepostet von RTV21 am Mittwoch, 13. Mai 2020