Burrë dhe grua të njëjtin profesion

Burrë dhe grua të njëjtin profesion

Seray Gözler aktorja e njohur turke e cila luan rolin e “Ferides”, ka rrëmbyer vëmendjen e publikut nga të gjitha të moshat.

Me këtë rol aktorja prezanton një grua në moshë e cila është e suksesshme në biznes, si dhe e shquar për mirësi.

Seray ka lindur më 27 shtator të vitit 1961 në Adana të Turqisë.  Ajo diplomoi në Departamentin e Teatrit, Universiteti Mimar Sinan, shkruan rtv21.tv

Aktorja 57 vjeçare, gëzon një jetë të lumtur familjare, ajo është e martuar me aktorin turk Saydam Yeniay dhe ka një fëmijë Ege Yeniay.

“Mos ma lësho dorën”, është serial i ri që transmetohet në ekranin e RTV21.  Rrëfim krejt i veçantë, kryeprotagonistë me karaktere të paharrueshme. /21Media