Me rikthimin e portierit, Buffon, Sarri ka një listë të gjatë të lojtarëve që ka në ekip

Me rikthimin e portierit, Buffon, Sarri ka një listë të gjatë të lojtarëve që ka në ekip

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka një ekip prej 26 lojtarëve të gatshëm për sezonin e ardhshëm.

Prej 26 lojtarëve, 4 prej tyre janë portierë: Wojciech Szczesny, Gianluigi Buffon, Carlo Pinsogloi dhe Mattea Perin.

8 mbrojtës: Alex Sandro, Leonardo Bonucci, Joao Cancelo, Giorgio Chiellini, Matteo De Sciglio, Luca Pellegrini, Daniele Rugani dhe Rodrigo Bentancur.

9 mesfushorë: Emre Can, Sami Kthedira, Juan Cuadrado, Blasie Matuidi, Miralem Pjanic, Adrien Rabiot, Aaron Ramsey, Frederico Bernardeschi dhe Paulo Dybala.

5 sulmues: Gonzalo Higuain, Moise Kean, Mario Mandzukiç, Marko Pjaca dhe Cristiano Ronaldo.

Pos këtyre, këto ditë pritet edhe transferimi i holandezit, Matthjis De Light.