Enca krijoi hite të shumta

Enca krijoi hite të shumta

Disa këngëtarë kanë preferuar që në botxën e muzikës të futen me një emer artistik, kështu duke mos u bërë të me emrin e vërtetë, shkruan rtv21.tv

Njëra prej arsyeveqë ata u paraqitën me emra artistik, mund të jetë që këta emra janë më të lehtë dhe të kapshëm për publikun, dhe që nuk harrohen lehtë.

Me emrat e tyre artisitkë, ata arritën që të bëhen të njohur për shumë gjenrata, dhe pëlqehën shumë për muzikën e tyre.

Në mesin e tyre është edhe artistja e njohur, Enca i emri i vërtetë i të cilës është Ruensa Haxhiaj.

Ndryshe, Enca vitin që po e lëmë pas ka sjell disa projekte “Balad”, “Hajde”, “Jealous” dhe “Mwah”,v të cilat u pëlqyen shumë nga publiku.
Ndryshe, Enca do të jetë pjesë e kastit të aktorëve pjesëmarrës në projektin e ri kinematografik të Ermal Mamaqit me titull ‘I love Tropoja’./21Media