Anglia ka fituar dramën e penalltive, duke u kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Botës

Anglia ka fituar dramën e penalltive, duke u kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Botës

3 luanët triumfuan me rezultatin 4-3 në penallti, për të shijuar triumfin e madh.

Menjëherë pas ndeshjes, FIFA ka zgjedhur Harry Kane si lojtari më të mirë të ndeshjes.

Kujtojmë që Kane shënoi golin e avantazhit dhe nuk gaboi për herën e dytë nga pika e bardhë e penalltisë.