Kosova u mposht nga Gjermania

Kosova u mposht nga Gjermania

Në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë u zhvillua ndeshja mes Kosovës dhe Gjermanisë, në kuadër të xhiros së dytë të grupit 3 të kualifikueseve për Kampionatin Evropian në hendboll.

Gjermania mposhti Kosovën me rezultat përfundimtar 34:15, pra 19 pikë epërsi, shkruan rtv21.tv

Edhe në pjesën e parë të ndeshjes Gjermania ishte në epërsi./21Media