Revista e njohur “Forbes” ka larguar yllin televiziv dhe ndërmarrësen, Kylie Jenner nga lista e miliarderëve dhe akuzoi familjen e saj për fryrjen e vlerës së biznesit të saj të kozmetikës.

“Forbes” tha se familja pretendoi për të paraqitur anëtarin e saj më të ri si më të pasur se ajo, transmeton rtv21.tv.

Në tweet, Jenner hodhi poshtë artikullin si “deklarata të pasakta dhe supozime të paprovuara”.

“Forbes” i dha Jenner në vitin 2019 titullin miliardere të bërë vetë.

Përshkrimi ngjalli polemikë, me kritikët që talleshin me titullin “të bërë nga vetja”.

Forbes, e cila njihet për renditjen e saj nga miliarderët, i kreditoi statusin e Jenner për suksesin e kompanisë së saj të kozmetikës, të cilën ajo themeloi në 2015 dhe e cila përfshin Kylie Cosmetics dhe Kylie Skin.

Revista në asnjë mënyrë nuk beson se shifrat e dhëna nga Kylie  janë të vërteta. Llogaritjet e tyre të reja e vendosin pasurinë personale të bukuroshes në pak se 900 milionë dollarë./21Media