La Liga do të rikthehet me datën 11 qershor. Ndeshja e parë do të luhet  të ejnten me datën 11 qershor në mes të Sevilles dhe Real Betisit.

Edicioni pritet të përfundoj në fundjavën e 18 dhe 19 korrikut.

Kujtojmë që La Liga u suspendua me 13 mars për shkak të pandemisë së coronavirusit. /21Media