Ndeshjet do të zhvillohen gjatë tërë javës 

Arrihet marrëveshja për orarin e vazhdimit të kampionatit elitar spanjoll në futboll. Në qershor rikthehen  garat , ndeshjet do të zhvillohen të hënën , në mesjavë dhe fundjavë . Planifikohet që edicioni të përfundoj në fund të korrikut./E pergaditi- Tomor GRABOVCI)./21Media