Festë në familjen e Labit

Festë në familjen e Labit

Në familjen e këngëtarit të mirënjohur, Labinot Tahiri-Labi, sot ka arsye për tu festuar. Djali i Labit feston ditëlindjen e 18-të, shkruan rtv21.tv

Me rastin e ditëlindjes, Labi ka lënë një shkrim të veçantë për djalin në rrjetin social Instagram krahas disa fotografive që ka publikuar.

“Sot 18 vite më parë Zoti më dha ndjenjat për ti kuptuar sfidat e prindërve të mi! Sot 18 vite më parë u bëra BABA duke më sjellur Zoti fëmijun e parë në jetë! Ishte një ndjenjë e cila sot e asaj dite me ardhjen e Elit në jetë gjêrat ndryshuan pêr sembari! Evlad i babês, të urojmë shumë të mira në jetë ty dhe të gjithë femijëve të botës. Nëse shumë çka nuk të dhuron Zoti, e dim mirë që duart për të ju dhuruar të tjerëve mirësi ti ka dhuruar. Prandaj mos u ndal kurrë edhe kur unë nuk jam në k’të jetë. Krenarë me ty pëshkak edukatës që ta ka dhuruar Hana( mami) se babi ishtë nëpër dynja dhe ajo kohë me mungon shumë por ia ka vlejtur që kam punuar e sakrifikuar për ty e pêr ju. Të duam shumë babi, mami Edi e Zana, pasuri e familjes dhe shoqërisë sonë. Urime Ditëlindjen Artist”, ka shkruar Labi në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

Sot 18 vitë më parë Zoti më dha ndjenjat për ti kuptuar sfidat e prindërve të mi! Sot 18 vite më parë u bëra BABA duke më sjellur Zoti fëmijun e parë në jetë! Ishte një ndjenjë e cila sot e asaj dite me ardhjen e Elit në jetë gjêrat ndryshuan pêr sembari! Evlad i babês, të urojmë shumë të mira në jetë ty dhe të gjithë femijëve të botës. Nëse shumë çka nuk të dhuron Zoti, e dim mirë që duart për të ju dhuruar të tjerëve mirësi ti ka dhuruar. Prandaj mos u ndal kurrë edhe kur unë nuk jam në k’të jetë. Krenarë me ty pëshkak edukatës që ta ka dhuruar Hana( mami) se babi ishtë nëpër dynja dhe ajo kohë me mungon shumë por ia ka vlejtur që kam punuar e sakrifikuar për ty e pêr ju. Të duam shumë babi, mami Edi e Zana, pasuri e familjes dhe shoqërisë sonë. Urime Ditëlindjen Artist🤛🏼✊🏻💐✊🏻

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on

Ndryshe, Labi të dielen në emisionin “1 Kafe prej shpisë” në RTV21, ka paralajmëruar projektin e ri muzikor.kënga e tij e re do të titullohet “Amanet mos më harro”./21Media