Labi: Kur linda unë gjyshi kishte shkrepur disa herë me revole

Labi: Kur linda unë gjyshi kishte shkrepur disa herë me revole

Këngëtari i mirënjohur nga Ferizaj, Labinot Tahiri, feston sot 40 vjetorin e lindjes, shkruan rtv21.tv

Përmes një shkrimi në rrjetin social Instagram, Labi ka thënë se data 18 dhjetor 1979 ishte gëzim i madh për familjen e tij.

“Sipas kohës dhe datës kur nëna më tregonte disa herë për ditëlindjen time, ishte ora 10:00 e ditës së martë! Dmth- data 18 dhjetor 1979 ishte gëzim i madh për familjen time, që besa edhe gjyshi kishte shkrepur disa herë me revole në atë kohë. Baba Izet. Sot 40 vite, shkuan si era! Ta duam jetën se duhet ta dini që Zoti me zor nuk na ka sjellur në këtë jetë, dhe një ditë terrin do na e bënë dritë. Të respektojmë e të jemi mirënjohës ndaj njeri tjetrit! Të dhurojmë vetëm dashuri e kurajo për të gjithë. Për herë mirënjohës dhe me plot dashuri për ju; Labi , Ferizaj Kosovë e Shqipërisë. Urime më qoftë 40-vjetori lindjes haha. Me të mira u pafshim”, ka shkruar Labi në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

Mirëdita✨ Sipas kohës dhe datês kur nêna më tregonte disa herë pêr ditêlindjen time, ishte ora 10:00 e ditës së martë! Dmth- data 18 dhjetor 1979👌 ishte gëzim i madh pêr familjen time, qe besa edhe gjyshi kishte shkrepur disa herê me revole në atë kohë👌 Baba Izet👑 Sot 40 vite, shkuan si era! Ta duam jetën se duhet ta dini që Zoti me zor nuk na ka sjellur në kêtë jetê, dhe nje ditë terrin do na e bênë dritë. Të respektojmë e të jemi mirënjohês ndaj njeri tjetrit! Të dhurojmë vetëm dashuri e kurajo për të gjithë. 🌹⭐️ Për herë mirënjohês dhe me plot dashuri për ju; Labi , Ferizaj Kosovë e Shqipêrisë. ⭐️🌹⭐️ Urime më qoftë 40-vjetori lindjes haha🎄😉 Me te mira u pafshim✨🎄

A post shared by @ labinottahiriofficial on

Ndryshe, “Faleminderit për ditet e mira” është projekti i fundit muzikor nga Labinot Tahiri. Kënga ka arritur mbi 500 mijë klikime në Youtube./21Media