Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri ka reaguar ndaj Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Labi këtë herë reagoi për masat e reja që janë ndërmarrë lidhur me COVID-19, të cilat po ashtu kanë të bëjnë me fushën e gastronomisë.

“Falemnderit ministër i qiftelisë dhe i defave! Moti është dasht me qenë ti nën udhëheqjen e ‘ESTRADËS SË VDEKUR’ dhe jetës së natës të ‘kafiterive t’falimentuara’ , ku i keni lënë me nga 2 puntorë, të cilët kanë mbetur shkrumb e hi, si dikur Hiroshima nga atomi!…Ju lumtë, ju jeni ata që e keni “ngritur ekonominë”,ku për 10 vite nuk do kthjellet më rinia, ekonomia, e as gastronomia!”, ka shkruar tutje Tahiri në “Instagram”.

 

View this post on Instagram

 

Ministri historik që ja ka q… nanën artit e kulturës në Kosovë! Dmth VIRUSI ËSHTË ZHDUKUR dhe sëbashku me të është shuar edhe muzika dhe mbrëmjet e natës ku kanë punuar mbi 20.000 të rinjë! Baca i vet po gajlohet për muzikën , po e ruan me një fjalë!! Ky dhe kolegët e tij janë expertë të cilët janë kah e ruajnë tingullin e muzikës, se mos po e prek virusi mbas orës 21:00 e po vdes tingulli krejt, shembull: Qiftelia, Defi, Tupani, Gitarja, Harmonika, besa tash edhe paisjet e DJ etj..! Falemnderit ministër i qiftelisë dhe i defave! Moti është dasht me qenë ti nën udhëheqjen e ‘ESTRADËS SË VDEKUR’ dhe jetës së natës të ‘kafiterive t’falimentuara’ , ku i keni lënë me nga 2 puntorë, të cilët kanë mbetur shkrumb e hi, si dikur Hiroshima nga atomi! Ju lumtë, ju jeni ata që e keni “ngritur ekonominë”,ku për 10 vite nuk do kthjellet më rinia, ekonomia, e as gastronomia! Nga nesër merrni një vendim; Bubashfabat me i rujt mos po cofin nga muzika, e ndalojeni muziken edhe prej ores 2 të ditës thjesht shpalle gjendje lufte në Kosovë! Bravo Ministër🤝 Me respekt: 🎶 ( nitat e muzikës) FKSH!

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on

Ndër masat e reja, është zgjatur edhe lëvizja e qytetarëve për një orë më shumë, rrjedhimisht i bie deri në orën 23:30, ndërsa muzika nëpër lokale u ndalua pas orës 21:00./21Media