Këngëtarja anulon koncertin

Këngëtarja anulon koncertin

Lady Gaga ka anuluar performancën e saj në Las Vegas për shkak se është sëmurë nga bronkitit.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale. Ajo njoftoi se është e dobët fizikisht dhe këkoi falje për anulimin e koncertit.

“Me keqardhjen e saj më të Lady Gaga njofton anulimin e performancës së sotme në Park MGM sepse është sëmurë nga një infeksion i sinusit dhe bronkiti,”-shkroi në Twitter, Park MGM.

Ndërkohë këngëtarja publikoi një foto të saj ku dukej e sëmurë. Performanca e planifikuar e Gagës do mbahet të sot, transmeton rtv21.tv.

“Ajo planifikon të kthehet në skenë për shfaqjen e saj të planifikuar të premten, 8 nëntor,”- shtoi Park MGM.

Koncerti u anulua vetëm dy orë para orarit të planifikuar./21Media