Lajçak dhe Von Cramon diskutojnë për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe rajon

Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se sot është takuar me eurodeptueten gjermane, Viola Von Cramon. Ai ka thënë se kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në Kosovës dhe në rajon.

“Është mirë të shkëmbehen shënimet me eurodeputeten Viola von Cramon lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë dhe më gjerë në rajon. Unë ndava përditësime mbi Dialogun e lehtësuar nga dhe gjithashtu u thelluam në peizazhin paszgjedhor në Serbi, së bashku me dinamikën brenda Parlamentit Evropian”, ka shkruar Lajcak.

Kujtojmë se takimi Lajcak dhe Cramon, vjen pas vizitës disa ditore në Kosovë e ku ka takuar krerët e shtetit./21Media

Back to top button