Lajçak: Po provojmë ta gjejmë një zgjidhje

Pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, përfaqësuesi i BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se janë duke provuar ta gjejnë një zgjidhje në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës.
Ai nuk pranoi të jap detaje të tjera, apo për deklaratën e kryeministrit Kurti, i cile kishte thënë se Lajçak kishte propozuar ide për targa neutrale.
Pas takimit me kryeministrin e vendit, Albin Kurti, emisarët Lajçak dhe Escobar janë takuar me liderët e tri partive opozitare./21Media
 

Back to top button