Trajneri infektohet me koronavirus

Trajneri infektohet me koronavirus

Pas dy lojtarëve në ligën italiane Serie A, tashmë i infektuar nga ky koronavirus ka rezultuar edhe trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta.

Lajmi është konfirmuar nga vet klubi anglez i Arsenalit.

Kujtojmë që pjesë e Arsenalit janë edhe dy lojtarët me origjinë shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.