Gjashtë aktorët do të shfaqen për herë të parë bashkë pas 16 vjetësh

Gjashtë aktorët do të shfaqen për herë të parë bashkë pas 16 vjetësh

Seriali i famshëm “Friends” po rikthehet. Kjo është konfirmuar edhe zyrtarisht nga Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, David Schwimmer dhe Matt LeBlanc. Aktorët në Instagram e kanë shpërndarë një fotografi të vjetër që ishte publikuar në vitet e nëntëdhjeta nga revista Rolling Stone.

“Po ndodh…”, është përshkrimi i shkurtër që kanë zgjedhur, ndërsa e kanë etiketuar edhe HBO Max për të treguar se ku do të transmetohet seriali.

 

View this post on Instagram

 

It’s happening… ⁣ ⁣ ⁣ @hbomax⁣ @courteneycoxofficial⁣ @lisakudrow⁣ @mleblanc⁣ @mattyperry4⁣ @_schwim_

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

 

View this post on Instagram

 

It’s happening….. @HBOMax @jenniferaniston @courteneycoxofficial @lisakudrow @mleblanc @_schwim_

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4) on

 

View this post on Instagram

 

It’s happening… @hbomax @jenniferaniston @lisakudrow @mleblanc @mattyperry4 @_schwim_

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on


 

View this post on Instagram

 

It’s happening @HBOMax @mleblanc @jenniferaniston @courteneycoxofficial @mattyperry4 @_schwim_

A post shared by Lisa Kudrow (@lisakudrow) on


 

View this post on Instagram

 

It’s happening. @hbomax @jenniferaniston @courteneycoxofficial @lisakudrow @mleblanc @mattyperry4

A post shared by David Schwimmer (@_schwim_) on


 

View this post on Instagram

 

It’s happening….. @HBOMax @jenniferaniston @courteneycoxofficial @lisakudrow @mleblanc @_schwim_

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4) on

 Në mediat e huaja është raportuar se do të jetë një episod special njëorësh, në të cilën gjashtë aktorët do të shfaqen për herë të parë bashkë pas 16 vjetësh. Për këtë projekt njëorësh aktorët do të paguhen nga 2.5 milionë dollarë.

“Friends” është një seri televizive amerikane e krijuar nga David Crane dhe Marta Kauffman. Transmetimet filluan nga viti 1994 deri në 2004, duke zgjatur me 10 sezone. Seriali konsiderohet si një nga shfaqjet më të njohura të të gjitha kohërave. /21Media