Real Madridi ka mbajtur stërvitjen e dytë në prag të sfidës ndaj Elches në La Liga dhe ndaj Atalantas në Ligën e Kampionëve.

Fjala është për Sergio Ramosin dhe Eden Hazard, të cilët kompletuan stërvitjen me grup.

Dyshja pritet të kenë disa minuta në La Liga ndaj ekipit nga provinca e Alicante, por që objektivi kryesor është takimi i dytë ndaj Atalantas në Ligën e Kampionëve.

Real Madrid in trainingKujtojmë që Real Madrid triumfoi në sfidën e parë në Itali me rezultatin 0-1, me golin e vetëm që e shënoi Ferland Mendy.