Kantautorja, Lana Del Rey është kritikuar për maskën e saj rrjetë.

Këngëtarja 35 vjeçare, me emrin e vërtetë Elizabeth Woolridge Grant, përdori një maskë rrjetë me shkëlqim për ngjarjen në Barnes & Noble në Los Angeles të premten.

Lana ishte duke promovuar librin e saj të ri me poezi “Violet Bent Backëard Over The Grass” në takimin dhe përshëndetjen e tifozëve.

Këngëtarja më vonë u duk se pozoi për fotografi për fansat, ndërsa mbante maskën joshëse, e cila qartë duket se kishte vrima përpara, transmeton rtv21.tv.

Ajo më parë dhuroi një të ngjashme për kopertinën e revistës Intervieë në shtator.

Motra e vogël e saj e cila është edhe fotografe publikoi ngjarjen në “Instagram” me një njoftim të drejtpërdrejtë, por komentuesit e kritikuan ashpër për maskën e Lana Del Rey në kohën e pandemisë Covid-19.

Një person komentoi “Lana përdor një maskë tjetër… e papërgjegjshme”.

Ndërkohë, një ndjekës tjetër shkruajti “Pse është ajo në një ngjarje me një grumbull njerëzish të veshur me një maskë rrjetë ??? Unë të dua Lana, por kjo është tepër e papërgjegjshme”./21Media