Në ndeshjen e fundit të raundit 33 të Serisë A italiane, futbollistët e Lazios mposhtën Milan me rezultat bindës 3: 0 (1:0).

“Blutë qiellorë” iu bashkuan garës legjitime për t’u vendosur në Ligën e Kampionëve, në të cilën ka deri në pesë skuadra pesë raunde para fundit: Atalanta ka 68 pikë, Napoli, Juventusi dhe Milani 66 secili dhe Lazio 61 me një lojë më pak se të gjithë rivalët.

Romakët u bashkuan në garë me një lojë shumë të sigurt kundër Milanit, i cili edhe këtë herë ishte pa Zlatan Ibrahimoviqin.

Correa shënoi dy herë për vendësit në minutat 2 dhe 51, ndërsa Immobile tre minuta para përfundimit të ndeshjes shënoi për rezultatin përfundimtar 3:0.

E vetmja mundësi e vërtetë për Milanin në këtë ndeshje kishte Frank Casey në minutën e 90-të, por ai ishte i pafat dhe goditja e tij me kokë përfundoi në traversë.