Hoti zotohet për një "qeveri normale"

Hoti zotohet për një “qeveri normale”

Lidhja demokratike e Kosovës ka prezantoi programin qeverisës. Avdullah Hoti nga LDK, fillimisht dha kritikat për qeverinë në dorëheqje të cilën e quajti qeveri të kaosit dhe të zhvatjes. Ai kritikoi numrin e zëvendëskryeministrave, ministrave. Hoti tha se kjo qeveri ka edhe arritje, por që dëmet sipas tij janë më të mëdha.

Ai u zotua se fillimisht do të riparohen dëmet siç deklaroi ai që i ka shkaktuar qeveria në dorëheqje.

Pastaj Hoti potencoi se LDK synon programin qeverisës me këto pika:

Qeveria e re – qeveri normale, me njerëz kompetentë e atdhetarë, që respektojnë ligjin, që ruajnë miqësitëKosova…

Gepostet von Avdullah Hoti am Mittwoch, 24. Juli 2019

Qeveria ra më 19 korrik pasi i pari i saj, Ramush Haradinaj u ftua si i dyshuar nga Gjykata Speciale. Pas kësaj Vetëvendosje bëri thirrje që të caktohet data e zgjedhjeve në të kundërtën ky subjekt politik paralajmëroi se do të thërrasin seancë të jashtëzakonshme për ta shpërbërë kuvendin./21Media