Pse munguan në mbledhje Lutfi Haziri e Agim Veliu?

Pse munguan në mbledhje Lutfi Haziri e Agim Veliu?

LDK-ja nuk e caktoi kandidatin për kryeministër. Në mbledhje munguan Lutfi Haziri dhe Agim Veliu që në disa media u interpretua si pakënaqësi e tyre që Vjosa Osmani të jetë kandidate për kryeministre. Kryesia e LDK-së la të hapur mundësinë për koalicion parazgjedhor me Vetëvendosjen. Udhëheqja e kësaj partie swrish mblidhet pasnesër./21Media