Lidhja Demokratike e Kosovës sot prezantoi ministrat dhe zëvendëskryeministrin e qeverisë së re.

Emrat që i ka mbështetur Kryesia e LDK-së janë:

Driton Selmanaj – zëvendëskryeministër

Hykmete Bajrami – ministre e Financave

Besian Mustafa – minister i Bujqësisë

Vlora Dumoshi –  ministre e Kulturës

Anton Cuni – ministër i Mbrojtjes

Arban Abrashi – ministër i Infrastrukturës

Agim Veliu- ministër i Brendshëm

Armend Zemaj – ministër i Shëndetësisë./21Media