Thaçi uron për festën e Pashkëve

Thaçi uron për festën e Pashkëve

Presidenti i vendit Hashim Thaçi së bashku me klerikë fetarë dhe krerë institucionalë, kanë kremtuar festën e Pashkëve në Ipeshkvinë e Kosovës.

“Festën e Pashkëve, bashkë me klerikë fetarë dhe krerë institucionalë, e kremtuam në Ipeshkvinë e Kosovës”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Tutje presidenti ka thënë, le të na shërbejë kjo festë për më shumë tolerancë, mirëkuptim e harmoni në shoqërinë tonë./21Media