Sërish tërmet në Shqipëri!

Sërish tërmet në Shqipëri!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përjetoi “live” tërmetin 5.6 ballë që u shënua në orët e pasdites së sotme.

Ai ndodhej në Thumanë për t’u gjendur pranë banorëve që u prekën nga tërmeti dhe ndërsa po prononcohej për gazetarët u regjistruan lëkundjet e forta.

Për pak sekonda  situata ishte në panik, gazetarët dhe banorët  përreth që bërtisnin, ndërsa zëvendësministri Braçe që tentonte të qetësonte  njerëzit. /oranews