Milani do të duhet të heqë dorë nga një prej lojtarëve të vet më të angazhuar për disa ndeshje. Bëhet fjalë për Samu Castillejo, i cili gjatë ndeshjes së luajtur të mërkurën në mbrëmje në fushën e SPAL, pësoi një dëmtim të muskujve, që do ta detyrojë atë të bëjë pushim.

Të premten, Castillejo iu nënshtrua skanimit MRI, që zbuloi një dëmtim të lehtë të bicepsit.

Milani e konfirmoi këtë përmes një deklarate në faqen zyrtare duke bërë të ditur se një kontroll tjetër për lojtarin do të bëhet brenda 7 ditës.

“AC Milan njofton se Samuel Castillejo, pas problemit të raportuar gjatë ndeshjes SPAL-Milan, iu nënshtrua rezonancës magnetike këtë mëngjes. Ekzaminimi zbuloi një dëmtim të shkallës së ulët të muskulit të djathtë të kofshës. Një kontroll i ri do të bëhet brenda 7 ditësh”, shkruhet në njoftimin e klubit kuq e zi.

Castillejo pritet të humbasë dy sfidat e radhës atë kundër Lazios dhe Juventusit.