Real Madrid ka konfirmuar mungesën e madhe për sfidën kryesore ndaj Interit në Ligën e Kampionëe, transmeton Insporti.

Bëhet fjalë për kapitenin Sergio Ramos, i cili u dëmtua në sfidën ndaj Gjermanisë që Spanja e fitoi në Ligën e Kombeve.

Ramos do jetë jashtë fushës të paktën për dy takime, ndaj Villareal në La Ligën spanjolle si dhe ndaj Interit në Ligën e Kampionëve.