Rodrigo do të jetë jashtë fushave tre muaj. Kjo është ajo që kanë konfirmuar ekzmanimet mjekësore për brazilianin. Kujtojmë që lojtari i Realit u dëmtua në atë ndeshje me Granadën, teksa la lojën pas 35 minutash.

Sulmuesi brazilian nuk do jetë në dispozicion të Zidane, me këtë të  fundit që do i duhet të bëjë llogaritë pa të. Gjithsesi, 19 vjeçari nuk ka qënë një titullar fiks, çka ul disi shqetësimin e trajnerit Francez.

Rodrygo ka luajtur 420 minuta këtë sezon në La Liga me “Loss Blancos” dhe paraqitjet kanë qënë pozitive. Sa i përket Champions League, mbetemi në kuotën e 260 minuta.