Argjentina ka zbuluar skuadrën e tyre të parë që kur COVID-19 ndaloi futbollin e Amerikës së Jugut. Kapiteni i FC Barcelona, Lionel Messi është thirrur nga Lionel Scaloni.

Argjentina do të përballet me Ekuadorin, në shtëpi, në 8 tetor para se të ndeshet më vonë me Bolivinë jashtë, përcjell portali rtv21.tv

Këtu është skuadra e plotë e Argjentinës:

Emiliano Martínez, Musso, Marchesín, Foyth, Saravia, Pezzella, Balerdi, Otamendi, Nehuén Pérez, Kannemann, Tagliafico, Acuña, Medina, Paredes, Guido Rodríguez, De Paul, Palacios, Lo Celso, Domínguez Nico, Messi, Oci Dyi González, Mc Allister, Alejandro Gómez, Correa, Alario, Lautaro Martínez, Giovanni Simeone dhe Pavón./21Media