UEFA ka zbuluar datat se kur do të luajnë Prishtina ndaj Lincolnd Red Imps dhe Gjilani ndaj SP Tree Penne në parakualifikimet për edicionin 2020/21 në Ligën e Evropës.

Prishtina do të luajë kundër Lincoln Red Imps më 18 gusht në stadiumin “Victoria” në Gjibraltar, nga ora 18:00.

Kurse ndeshja mes Gjilanit dhe SP Tree Penne, do të zhvillohet më 20 gusht në San Marino, nga ora 21:00./21Media