Të dyja këto ndeshje startojnë nga ora 21:00

Të dyja këto ndeshje startojnë nga ora 21:00

Sot do të zhvillohen dy ndeshje tjera në kuadër të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Chelsea do ta presë në shtëpi skuadrën gjermane të Bayernit, ndërsa në ndeshjen tjetër në Itali, Napoli do të ndeshet me Barcelonën.

Ani pse Federata Italiane ka marrë vendim që shumica e ndeshjeve këtë javë në Itali të luhet me dyer të mbyllura për shkak të koronavirusit, të njëjtin fat nuk do ta ketë edhe ndeshjes mes Napolit dhe Barcelonës, pasi që qyteti i Napolit ende nuk është prekur nga ky virus.

Të dyja këto ndeshje startojnë nga ora 21:00.