Pas ndeshjeve të mbrëmshme tejet interesante, gara më prestigjoze evropiane, Liga e Kampionëve vazhdon rrjedhën e saj edhe sot me disa sfida shumë interesante nga grup E,F,G dhe H.

Këto janë ndeshjet e xhiros së parafundit të fazës së grupeve të këtij kompeticioni të cilat zhvillohen për kualifikim në fazën e eliminimit direkt të kësaj garë (1/16).

Sonte, sfidat më interesante janë këto:

Borussia Dortmund – Lazio

Farencvares – Barcelona

Juventus – Dynamo Kyiev

Manchesater United PSG dhe

Sevilla – Chelsea

Dy ndeshje zhvillohen nga ora 18:55 dhe gjashtë të tjera me fillim nga ora 21:00.