​​Napoli mposht Liverpoolin

​​Napoli mposht Liverpoolin

Kampioni i Ligës së Kampionëve e ka nisur me humbje garën në mbrojtjen titullit.

Napoli e mposhti me rezultat 2-0 Liverpoolin, të dy golat u shënuan në pjesën e dytë, ku italianët ishin mirë të organizuar, me një mbrojtje që nuk i jepte mundësi depërtimeve të Liverpoolit.

Në minutat e fundit u inkuadrua në lojë edhe Xherdan Shaqiri, po që nuk mundi ta ndihmojë skuadrën e tij për të fituar.

Në ndeshjen tjetër, që u zhvillua mes Borussia Dortmund dhe Barcelonës, rezultati përfundoi pa gola.

Gola më së shumti u shënuan në takimin Salzburg – Genk, ku takimi përfundoi me rezultat 6-2.

Rezultate e të gjitha takimeve të sotme: