Dje janë zhvilluar dy ndeshjet e para të 1/16-të të Ligës së Kampionëve

Dje janë zhvilluar dy ndeshjet e para të 1/16-të të Ligës së Kampionëve

Dortmund mposhti PSG-në, ndërsa Atletico Madrid ia shkaktoj humbjen e parë që një kohë të gjatë skuadrës së Liverpoolit.

Ndërkohë sonte do të zhvillohen edhe dy ndeshjet tjera të këtij raundi.

Atalante e pret në “San Siro” skuadrën e Valencies, ndërsa ndeshja tjetër zhvillohet në mes Tottenham dhe Leipzig.

Këto dy ndeshje fillojnë nga ora 21:00.