Lionel Messi në kartëmonedhat argjentinase

Sa kushton Lionel Messi? Pesë euro!
Të paktën, kaq vlerësohet në euro stërlina kartëmonedha 1000-peso në të cilën Banka Qendrore e Argjentinës thuhet se po mendon të vendosë fytyrën e Lionel Messit.
Sipas gazetës El Financiero, zyrtarët në organin qeverisës financiar të shtetit të Amerikës së Jugut po shikojnë opsione për të shënuar triumfin historik të vendit të tyre në Kupën e Botës .
Mbajtja e një turi të vogël të Messit në kartëmonedhën e madhe thuhet se është një opsion i preferuar pasi shifra fillon me një “10” – numri i fanellës që ka veshur ai.
Dhe në anën e pasme të pjesës së propozuar të doshit është sugjeruar që do të mbishkruhet “La Scaloneta” – pseudonimi i shefit argjentinas Lionel Scaloni .
Kjo do të jetë për të nderuar bëmat e tij për të fituar Kupën e Amerikës 2021 , Finalisma kundër kampionëve të Euros, Italinë dhe fitoren në Katar.
Banka Qendrore e Argjentinës prezantoi monedha komerciale për të përkujtuar triumfin e parë të vendit në Kupën e Botës në vitin 1978.
Messi aktualisht po shijon suksesin e tij në Kupën e Botës, pasi më në fund fitoi trofeun e vetëm që i kishte shpëtuar gjatë karrierës së tij vezulluese./21Media

Back to top button