Futbollisti Lirim Kastrati ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me skuadrën hungareze, Ujpest.

Ai u shpreh i lumtur për transferimin në futbollin hungarez.

Shumë i lumtur të nënshkruaj me këtë klub të madh. Mezi po pres. Faleminderit shumë familjes time për mbështetjen dhe agjentin tim”, ka shkruar Kastrati në Facebook.