Pas barazimit zhgënjyes me Kazakistanin me rezultat 0-0, Shqipëria sonte përballet me Lituaninë, ndeshje kjo e vlefshme për grupin 4 të Ligës së Kombeve.

Të dy skuadrat kanë nga katër pikë të mbledhura dhe synojnë fitore për të marr kryesimin e grupit.

Ndeshja starton nga ora 18:00 dhe tashmë të dy kombëtaret i kanë publikuar formacionet zyrtare:

Lituania: Tomas Svedkauskas Saulius Mikoliunas Markus Palionis Edvinas Girdvainis Markas Beneta Domantas Simkus Martynas Dapkus Arvydas Novikovas Paulius Golubickas Justas Lasickas Karolis Laukzemis

Shqipëria: Berisha, Kumbulla, Dermaku, Gjimshiti, Veseli, Lenjani, Laçi, Bare, Abrashi, Seferi, Broja.