Ndeshja Liverpool – Bournemouth përfundoi me rezultat 2-1

Ndeshja Liverpool – Bournemouth përfundoi me rezultat 2-1

Liverpooli arriti fitore duke e mposhtur 2-1 Bournemouthin në ndeshjen e xhiros së 29-të në Ligën Premier.

Në portën e Bournemouthin gola shënuan Mane dhe Salah, kurse golin për Bournemouthin e shënoi Callum Wilson në minutën e nëntë të ndeshjes.

Liverpooli ka shkuar në kuotën e 82 pikëve pas fitores së sotme, 25 më shumë se Manchester City, por skuadra e Pep Guardiolës ka dy ndeshje më pak të zhvilluara. /21Media