Liverpool nuk janë të kënaqur me mbrojtësit e krahut të majtë, andaj vitin e kaluar aty është paraqitur mesfushori James Milner

Liverpool nuk janë të kënaqur me mbrojtësit e krahut të majtë, andaj vitin e kaluar aty është paraqitur mesfushori James Milner

Për sezonin e ardhshëm megjithatë të kuqtë e Liverpoolit janë duke kërkuar një mbrojtës të majtë klasik, siç është Gael Clichy, dhe transferimin e tij do të mundohen ta bëjnë duke i ofruar një kontratë 2 vjeçare pak kohë para se kontrata e tij me Manchester City-n të skadojë, shkruan rtv21.tv.

Mbrojtësi i majtë nuk do të pranojë kontratë të re nga Pep Guardiola, dhe mund ta mbushë pozitën të cilën e ka mbajtur Milner gjatë gjithë sezonit, por PSG mund ta bëjnë një ofertë rivale që do t’ia ndërronte mendjen Clichy-t për transferim në Anfield./21Media