Liverpool – Chelsea, këto janë përbërjet startuese

Pas sfidës ndërmjet Arsenalit dhe Manchester Cityt, Premier Liga angleze vazhdon sot edhe me një derbi tjetër të madh ku ballafaqohen Liverpooli dhe Chelsea.
Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 18:30 në stadiumin ”Anfield Road”.
Të dy skuadra e mëdha angleze kanë nga gjashtë pikë pas dy ndeshjeve të para ku skuadra e Thomas Tuchel triumfoi ndaj Crystal Palace dhe Arsenalit, kurse ajo e Jurgen Klopp ndaj Norwich Cityt dhe Burnley.
Këto janë formacionet zyrtare:
Liverpool: Alisson, Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Elliot, Mane, Salah
Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, James, Jorginho, Kante, Alonso, Mount, Havertz, Lukaku

Back to top button