Dy klubet angleze, Liverpool dhe Southampton janë duke bërë garë të ashpër për talentin e Borussia Dortmundit, Emre Mor

Dy klubet angleze, Liverpool dhe Southampton janë duke bërë garë të ashpër për talentin e Borussia Dortmundit, Emre Mor

Mediet britanike raportojnë se “Reds” dhe Southamptoni janë të interesuara për talentin turk, i cili ka bërë një sezon mjaft të mirë me Dortmundin.

“Liverpool dhe Southampton duan ta marrin Emre Mor në formë huazimi”, shkruajnë mediet në ishull. Ndërkohë, lojtari është duke u monitoruar edhe nga disa klube tjera evropiane.