Liverpooli mbrëmë ka fituar si mysafir i skuadrës gjermane RB Leipzig me rezultat 2-0.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por skuadra e Jurgen Klopp e nisi furishëm pjesën e dytë dhe realizoi dy gola brenda pesë minutave nga Mohaed Salah në minutën e 53’ dhe Sadio Mane në minutën e 58’.