Zyrtarë të Liverpool, thuhet të kenë udhëtuar drejt Monaco, për të tentuar transferimin e yllit të Monaco, Thomas Lemar

Zyrtarë të Liverpool, thuhet të kenë udhëtuar drejt Monaco, për të tentuar transferimin e yllit të Monaco, Thomas Lemar

‘The Reds’ do të ofrojnë 74 milionë funta dhe sulmuesin Divock Origi, për Lemar, pasi të martën ekipi francez e refuzoi një ofertë nga anglezët për 21 vjeçarin.

Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp, është shumë i vendosur për transferimin e Lemar, dhe vetë lojtari thuhet se dëshiron kalimin te skuadra angleze.

Në anën tjetër, Origi është në kërkim të një ekipi të ri, dhe Liverpool synojnë ta shfrytëzojnë atë si pjesë të marrëveshjes.