Liverpooli dhe Chelsea do të ballafaqohen mes vete për të treguar se cila prej tyre meriton të jetë më lartë në renditjen tabelare pasi momentalisht i ndanë vetëm një pikë derisa renditen në pozitat pesë dhe shtatë.

Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 27 të Premier Ligës dhe starton nga ora 21:15 në stadiumin “Anfield Road”.

Këto janë formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson, Arnold, Kabak, Fabinho, Robertson, Wijnaldum, Jones, Thiago, Mane, Salah, Firmino.

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, James, Jorginho, Kante, Chilwell, Ziyech, Munt, Werner.