Liverpooli e nis me barazim sezonin e ri të Premier Ligës

1 min read

Ka përfunduar gjithçka sa i përket ndeshjes mes Fulhamit e Liverpoolit, ku të dy skuadrat kanë arkëtuar pikët e para të sezonit 2022/23 të Premier Ligës angleze.

Pas 90’ minutave lojë të zhvilluara, në stadiumin “Craven Cottage” janë shënuar katër gola, me ç’rast Fulhami dhe Liverpooli kanë barazuar me rezultat 2:2.

Me pikët e reja, momentalisht, Fulhami zë vendin e dytë në tabelë, kurse Liverpooli vendin e tretë, të dyja me nga një pikë të arkëtuar.