Liverpooli ia shkakton humbjen e parë Napolit, Bayerni e mposhti Interin

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Ligës së Kampionëve, ku kemi disa rezultate tejet interesante si dhe kemi mësuar skuadrat të cilat kanë siguruar biletën drejt fazës së eliminatoreve.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Anfield Road”, gjiganti anglez, Liverpool e ka mposhtur Napolin me rezultat solid 2:0.

Golat për skuadrën e Jurgen Klopp i shënuan Mohamed Salah (minuta e 85’) dhe Darwin Nunez (minuta e 90+8’).

Kjo ishte humbja e parë e Napolit në të gjitha garat në këtë sezon.

Po ashtu, fitore me rezultat të njëjtë ka regjistruar edhe Bayern Munichu, i cili e ka mposhtur në “Allianz Arena” Interin.

Golashënues te gjiganti gjerman ishin Benjamin Pavard (minuta e 32’) dhe Eric Choupo-Moting (minuta e 72’).

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të sotme në Ligën e Kampionëve:

Bayer Leverkusen 0:0 Club Brugge

Porto 2:1 Atletico Madrid

Bayern Munich 2:0 Inter

Liverpool 2:0 Napoli

Marseille 1:2 Tottenham

Plzen 2:4 Barcelona

Rangers 1:3 Ajax

Sporting 1:2 Eintracht Frankfurt.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button