Mposhti Flamengon

Mposhti Flamengon

Liverpooli u shpall kampion në finalen e Kupës së Botës për klube. Në finale ai u përball me Flamengon, të cilën e mposhti me rezultat minimal, 1:0. Golin e vetëm e shënoi Roberto Firmino në minutën e 99-të, transmeton rtv21.tv

Në ndeshjen që u zvhillua në Doha të Katarit, Liverpool dhe Flamengo përfunduan pa gola kohën e rregullt. Ndeshja shkoi me vazhdime. Firmino ishte vendimtar për fitoren e Liverpoolit.

Kjo është hera e parë që ky ekip fitoi këtë trofe./21Media