Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Firmino

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Firmino

Liverpooli shënoi fitore në derbin anglez që u zhvilluar sonte në Premier league.

Në ndeshjen e zhvilluar në xhiron e 21-të, Tottenham Hotspur u mposht nga Liverpooli me rezultat 0-1, me golin e shënuar nga Roberto Firmino (37’).

Liverpooli në këtë stinor nuk ka pësuar asnjë humbje Premier league, ndërsa ka vetëm një barazim.

Liverpool mban sigurt pozitën e parë në renditjen tabelare dhe ka 61 pikë, 16 më shumë se ndjekësi i parë, Leicester City.