William është gati të tradhtojë Chelsean për tu transferuar te Liverpooli

William është gati të tradhtojë Chelsean për tu transferuar te Liverpooli

Sulmuesi anësor nuk ka arritur nësor nuk ka arritur një akord me Blutë e Londrës për rinovimin e kontratës që i skadon këtë verë. Dhe së fundmi, në garë për brazilianin është future fuqishëm Liverpooli me The Reads, që është i gatshëm ta marrë me parameter zero.

William tashmë në moshën 31 vjeçare nuk dëshiron të largohet nga Premier League dhe për këtë arsye ka pasur kontakte edhe me dy klube të tjera londineze, Arsenal dhe Tottenham.

Por, sipas lajmeve që raportojnë mediat në ishull, tashmë ai është më afër Liverpoolit. Kjo është kundërpërgjigjie ndaj Chelseas, i cili së fundmi ka shfaqur interesim për të transferuar në ish-idhull të tifozerisë së The Reads, pikërisht brazilianin tjetër, Philippe Coutinho-n.